< POPRZEDNI NASTĘPNY >

Atrakcje letnie

Ekstremalnie!

Atrakcje letnie


Tor saneczkowy na Górze Kamieńsk to jedyny taki tor w centralnej Polsce.
Długość toru, prędkość i zakończony karuzelą  serpentynowy tor zjazdowy z licznymi zakrętami wyzwala dużą dawkę adrenaliny i zapewnia niezapomnianą zabawę. Kolejną zaletą góry są niesamowite widoki i roztaczająca się stąd panorama okolicy.

Na torze saneczkowym szybkość zjazdu kontrolowana jest za pomocą hamulca.  Maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć to 40 km/h. Zjazd jest całkowicie bezpieczny. Nowoczesna konstrukcja wyklucza wypadnięcie saneczek z toru. Każdy z dwuosobowych bolidów posiada pasy bezpieczeństwa. Z toru mogą korzystać dzieci od trzeciego roku życia do 8 lat, konieczna jest jednak opieka osoby dorosłej. Cała trasa ma 680 metrów, tor wjazdowy 365 m. Do dyspozycji turystów oddano 35 sanek.

W okresie letnim Górę Kamieńsk udostępniono wielbicielom jazdy na rowerach.
Na rowerzystów czekają trzy oznakowane trasy o różnym stopniu trudności. Najdłuższa i najtrudniejsza - czerwona ma długość 18 km. Również trudna jest trasa żółta o długości 12 km, ten sam dystans pokonują rowerzyści na najłatwiejszej, niebieskiej. W sumie na Górze Kamieńsk i wokół niej wytyczono 42 km tras rowerowych.

Atrakcje letnie | ZOBACZ POZOSTAŁE ATRAKCJE...
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję